Savon du Midi Săpun cu unt de karité – Special Edition, Fleur de Coton (100 g)

Săpun blând și hrănitor cu unt de karité, ambalat într-o cutie cu design atractiv

19,18 lei 20,19 lei -5%

(191,80 lei / kg, incl. 21% TVA. - plus transport )

Parfum: Fleur de Coton

Prospețimea bumbacului

În stoc

Livrare până la joi, 08. octombrie dacă comanzi până la joi ora 23:59 .

Disponibilă o reducere pentru cantitate !

  • de la 2 numai 18,17 lei / buc.-10%
  • de la 3 numai 17,16 lei / buc.-15%
  • de la 6 numai 16,55 lei / buc.-18%

România: Livrare standard gratuită de la 342,59 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Pentru toate tipurile de ten
  • Din uleiuri vegetale de înaltă calitate
  • Saponificare tradițională

Frecvent cumpărat împreună cu Savon du Midi Șampon solid sensitiv, 85 g

Savon du Midi Săpun cu unt de karité – Special Edition, Fleur de Coton (100 g) 19,18 lei (191,80 lei / kg)
Savon du Midi Șampon solid sensitiv, 85 g 36,79 lei (432,82 lei / kg)
Preț total: 55,97 lei
Descriere

Până astăzi, aceste săpunuri cu karité sunt realizate în sudul Franței conform cunoștințelor tradiționale. Scopul este păstrarea și continuarea artei săpunului provensal în cea mai bună formă. Ca bază se folosesc exclusiv uleiuri vegetale bio, care sunt apoi îmbogățite cu unt de shea bio (karité) și – în funcție de varietate – cu compoziții de parfum atent selectate, uleiuri esențiale sau pigmenți. Astfel, cu grijă și experiență, rezultă săpunuri deosebit de blânde și hrănitoare.

Nr. art.: SDM-110598K
Conținut: 100 g
EAN: 4260007647332
Producator: Savon du Midi
Consistență/Formă de prezentare: Solid
Tipuri de produse: Sapunuri
Tipul de piele: Pentru toate tipurile de piele
Proprietăți: Unisex
Note olfactive: Exotic, Proaspăt, Lavandă, Pudrat, Trandafir, Dulce, Citric
Certificate: BDIH - Cosmos Organic
PAO: 12 luni
Avertisment: Evitați contactul cu ochii și clătiți cu multă apă dacă este necesar, Doar pentru uz extern, Păstrați produsul în siguranță și departe de copii
Instrucțiuni de depozitare: A se păstra la rece, uscat și protejat de lumină, A se păstra la loc uscat
Tip ambalaj: Carton
Ingrediente (INCI)

Sodium Palmate[2], Sodium Palm Kernelate[2], Aqua, Parfum, Glycerin[2], Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter[1], Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[1], Terpineol[3], Linalool[3], Eugenol[3], Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil[3], Citronellol[3]

  1. din agricultura ecologică
  2. Fabricat din ingrediente organice
  3. fabricat din uleiuri esențiale/parfum
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Producător: Treibholz Bio & Naturwaren GmbH, Glehner Heide 4, 41352, Korschenbroich, Germania, mail@treibholz.de
Garanție legală: Garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Savon du Midi Săpun cu unt de karité – Special Edition

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder