Memì - Natural Baby Care Soft Skin, 200 ml

Îngrijire completă și răsfătătoare pentru cei mai mici

93,24 lei 103,99 lei -10%

(466,20 lei / l, incl. 21% TVA. - plus transport )

Conţinut: 200 ml

În stoc

Livrare până la luni, 12. octombrie dacă comanzi până la luni ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 347,14 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Pentru pielea sensibilă a bebelușilor
  • Îngrijește fața și corpul
  • Hidratează intens
  • Poate fi folosit de la naștere

Frecvent cumpărat împreună cu Memì - Natural Baby Care Cloud Wash, 200 ml

Memì - Natural Baby Care Soft Skin, 200 ml 93,24 lei (466,20 lei / l)
Memì - Natural Baby Care Cloud Wash, 200 ml 83,38 lei (416,90 lei / l)
Preț total: 176,62 lei
Descriere

Soft Skin este o cremă pentru față și corp, special creată pentru a hidrata, îngriji și proteja pielea sensibilă a bebelușilor de la naștere. Textura sa moale și mătăsoasă se întinde ușor și se absoarbe rapid, astfel încât pielea rămâne catifelată și plăcută la atingere, fără a lăsa reziduuri grase. Perfectă pentru îngrijirea zilnică, ideală după baie sau în cazul pielii uscate.

Toate avantajele produsului dintr-o privire:

  • pentru pielea sensibilă a nou-născuților și a bebelușilor (de la naștere)
  • potrivită pentru față și corp
  • hidratantă, hrănitoare și protectoare
  • textură mătăsoasă, fină și cu absorbție rapidă
  • ideală pentru îngrijirea zilnică – nu lasă film gras

Mod de utilizare:

  • Aplicați zilnic pe față și corp și masați ușor până când crema este complet absorbită.
  • Ideal după baie sau atunci când pielea pare uscată.
Nr. art.: ETE-MEM07
Conținut: 200 ml
EAN: 8056269414074
Producator: Memì - Natural Baby Care
Consistență/Formă de prezentare: Cremă
Tipuri de produse: Creme de corp, Baby- & Îngrijire copii
Tipul de piele: Pielea sensibila
PAO: 6 luni
Instrucțiuni de depozitare: A se păstra la rece, uscat și protejat de lumină
Tip ambalaj: Sticlă cu pompă
Pentru cine?: Bebeluș
Ingrediente (INCI)

Aqua, Zinc Oxide, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil[1], Buttyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-6 Stearate, Propandiol, Coco Caprylate/Caprate, Glycerin, Cetearylalcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Panthenol, Mel (Honey) Extract, Oryza Sativa (Rice) Starch, Allantoin, Lactobacillus Ferment, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Tocopherol (Vitamin E), Cetyl Palmitate, Tocopherylacetat, Parfum, Polyglyceryl-6 Behenate, Hectorite, Xanthan Gum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, 1.2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

  1. cultivat organic
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Producător: Memì Natural Baby Care, Via N. Giacumbi, 23, 81055, Santa Maria C.V. (CE), Italia, info@meminaturalbabycare.it
Garanție legală: garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Memì - Natural Baby Care Soft Skin