Memì - Natural Baby Care Cloud Wash, 200 ml

Curățare blândă cu Aloe Vera & ovăz bio

83,38 lei 92,69 lei -10%

(416,90 lei / l, incl. 21% TVA. - plus transport )

Conţinut: 200 ml

Încă 8 bucăți în stoc

Livrare până la luni, 12. octombrie dacă comanzi până la luni ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 347,14 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Pentru pielea sensibilă & păr
  • Deosebit de blând & delicat cu pielea
  • Previne uscarea

Frecvent cumpărat împreună cu Babyton Baby Foaming Shampoo, 150 ml

Memì - Natural Baby Care Cloud Wash, 200 ml 83,38 lei (416,90 lei / l)
Babyton Baby Foaming Shampoo, 150 ml 48,34 lei (322,27 lei / l)
Preț total: 131,72 lei
Descriere

Gelul blând Cloud Wash curăță pielea sensibilă și părul fin al sugărilor și copiilor într-un mod deosebit de delicat. Tenside blânde pe bază de glucozide previn uscarea și păstrează echilibrul natural al pielii. Spuma fină lasă o senzație completă de piele moale și plăcută – ideală pentru îngrijirea zilnică.

Toate caracteristicile produsului, pe scurt:

  • pentru pielea sensibilă și părul fin al sugărilor și copiilor
  • potrivit pentru utilizare de la naștere
  • ideal pentru utilizarea zilnică
  • curăță blând, păstrează hidratarea & hrănește
  • cu tenside blânde pe bază de glucozide
Nr. art.: ETE-MEM02
Conținut: 200 ml
EAN: 8056269414067
Producator: Memì - Natural Baby Care
Consistență/Formă de prezentare: Lichid
Tipuri de produse: Baby- & Îngrijire copii, Gel de duş
Tipul de piele: Pielea sensibila
Proprietăți: Fără sulfați
PAO: 6 luni
Instrucțiuni de depozitare: A se păstra la rece, uscat și protejat de lumină
Tip ambalaj: Sticlă cu pompă
Pentru cine?: Bebeluș, Copil
Ingrediente (INCI)

Aloe Barbadensis Leaf Juice[1], Aqua, Fructose, Glycerin, Sodium Coco-Glucoside Tartrate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoamphodiacetate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Panthenol, Avena Sativa (Oat) Bran Extract[1], Saccharide Isomerate, Mel (Honey) Extract, Betaine, Allantoin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sorbit, Sodium Pca, Lactobacillus Ferment, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract[1], Phytic Acid, Citric Acid, Parfum, Sodium Citrate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Chloride

  1. cultivat organic
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Producător: Memì Natural Baby Care, Via N. Giacumbi, 23, 81055, Santa Maria C.V. (CE), Italia, info@meminaturalbabycare.it
Garanție legală: garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Memì - Natural Baby Care Cloud Wash

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder