Memì - Natural Baby Care Baby Oil, 150 ml

Ulei pentru bebeluși, versatil, pentru îngrijirea celor mici

83,38 lei 92,69 lei -10%

(555,87 lei / l, incl. 21% TVA. - plus transport )

Conţinut: 150 ml

Încă 9 bucăți în stoc

Livrare până la luni, 12. octombrie dacă comanzi până la luni ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 347,14 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Pentru pielea sensibilă a bebelușilor
  • Potrivit și pentru crusta de lapte
  • Hrănitor și protector
  • Pentru masaje și îngrijire

Frecvent cumpărat împreună cu Memì - Natural Baby Care Soft Skin, 200 ml

Memì - Natural Baby Care Baby Oil, 150 ml 83,38 lei (555,87 lei / l)
Memì - Natural Baby Care Soft Skin, 200 ml 93,24 lei (466,20 lei / l)
Preț total: 176,62 lei
Descriere

Uleiul versatil Baby Oil îngrijește și protejează pielea sensibilă a sugariilor și a copiilor, începând de la naștere. Compoziția sa de înaltă calitate, pe bază de uleiuri vegetale alese, păstrează suplețea naturală și conferă o catifelare plăcută. Textura ușoară și mătăsoasă alunecă delicat pe piele și se absoarbe rapid, fără a lăsa un film lipicios. Fie pentru masaje relaxante, îngrijirea blândă a scalpului cu cruste sau pentru a trata punctual zonele uscate — uleiul pentru bebeluși este un ajutor practic în rutina de îngrijire.

Toate caracteristicile produsului, pe scurt:

  • pentru pielea sensibilă a bebelușilor și a copiilor
  • poate fi folosit de la naștere
  • hrănitor, protector și conferă suplețe
  • textură ușoară și mătăsoasă, fără senzație grasă
  • versatil – pentru masaje, îngrijirea corpului și a scalpului

Mod de utilizare:

  • Masaj: Puneți o cantitate mică în palme și masați ușor pielea bebelușului.
  • Crusta de lapte: Aplică pe scalpul umed sau uscat, lasă să acționeze câteva minute și îndepărtează ușor în timpul spălării.
  • Zone uscate: Aplică pe zonele afectate și masează până când uleiul este complet absorbit.
Nr. art.: ETE-MEM05
Conținut: 150 ml
EAN: 8056269414043
Producator: Memì - Natural Baby Care
Consistență/Formă de prezentare: Ulei
Tipuri de produse: Ulei de ingrijire a pielii, Baby- & Îngrijire copii
Tipul de piele: Pielea sensibila
PAO: 6 luni
Instrucțiuni de depozitare: A se păstra la rece, uscat și protejat de lumină
Tip ambalaj: Sticlă cu pompă
Pentru cine?: Bebeluș, Copil
Ingrediente (INCI)

Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherylacetat, Parfum, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Tocopherol (Vitamin E), Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Bisabolol

Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Producător: Memì Natural Baby Care, Via N. Giacumbi, 23, 81055, Santa Maria C.V. (CE), Italia, info@meminaturalbabycare.it
Garanție legală: garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Memì - Natural Baby Care Baby Oil

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder