English Tea Shop Shape Me ceai ecologic, 15 plicuri de ceai (30 g)

Start ușor cu multă savoare

23,99 lei

(799,67 lei / kg, incl. 11% TVA. - plus transport )

Conţinut: 15 plicuri de ceai

Încă 3 bucăți în stoc

Livrare până la joi, 08. octombrie dacă comanzi până la joi ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 342,59 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • Ierburi, fructe și o notă blândă de picant
  • Cu ginseng și fructe de acai
  • Ingrediente din agricultură ecologică din Sri Lanka

Frecvent cumpărat împreună cu PUKKA Trei ghimbir ceai bio din plante, 20 bucăți (36 g)

English Tea Shop Shape Me ceai ecologic, 15 plicuri de ceai (30 g) 23,99 lei (799,67 lei / kg)
PUKKA Trei ghimbir ceai bio din plante, 20 bucăți (36 g) 26,59 lei (738,61 lei / kg)
Preț total: 50,58 lei
Descriere

Ceaiul verde și ginsengul formează un duo plin de energie, completat delicios de fructe de acai, ghimbir și scorțișoară de Ceylon. Așa ia naștere un amestec de ceai ecologic, echilibrat și special, ideal pentru momente aparte.


Toate ingredientele provin din culturi ecologice controlate și sunt prelucrate cu grijă. Ceaiul este ambalat într-o cutie de hârtie atrăgătoare, complet compostabilă, iar foliile din ambalaj sunt biodegradabile în grădină.


Mod de preparare: Fierbeți apa la 100°C, turnați peste ceai și lăsați la infuzat 3-5 minute, după gust.

Nr. art.: XPI-RON-59684
Conținut: 30 g
EAN: 680275059684
Producator: English Tea Shop
Consistență/Formă de prezentare: Ceai la plic
Tipuri de produse: Ceai
Proprietăți: Fara gluten, Cu cofeină
Certificate: USDA bio, Sigla bio UE
Instrucțiuni de depozitare: A se păstra la rece, uscat și protejat de lumină
Conținut - ceaiuri: Pliculețe de ceai
Timp de infuzare: 2 minute, 3 minute, 4 minute, 5 minute
Ingrediente

54 % Ceai verde[1], 28,5 % Scorțișoară[1], 15 % Ghimbir[1], 2 % ginseng[1], 0,5 % acai[1]

  1. din culturi organice controlate
Informații juridice
Operator responsabil din domeniul alimentar: Royal Nature GmbH & Co KG, Langenscheid 2-6, 58553, Halver, Germania, www.royal-nature.de

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru English Tea Shop Shape Me ecologic